Forum

Zakintos, Laganas

xerx
25.09.2015 u 01:36
Zakintos, Laganas
Malo je opsirnije ali sve u cilju da ljudima koji planiraju putovanje do tamo dam informacije iz prve ruke.
Isao sam firmom ‘’Euroturs’’ iz Nisa, kao iskusni, ozbiljni (rade od ’89 godine.)
Problem vec na 10-om min. sa busom koji je trebalo da nas prebaci do Nisa, gde presedamo I nastavljamo do krajnje destinacije –Laganas na Zakintosu. U startu smo kasnijli 30-40 min. a pokupili su nas na autoputu posto do Nisa nismo ni uspeli da se dogegamo, nekim cudom sve je bilo ok ostalim putnicima u novom busu (kasnije sam saznao da su I oni ostali u kvaru I to duze od nas, pa se nase zakasnjenje nije ni primetilo).
Sam bus iz Nisa je bio uzasan - mala I tesna sedista, nedovoljno mesta za noge a klima kao da je pozajmljena od hladnjace pa posle 2 sata pola glave I ne osecas, slag na tortu su bili vozaci koji nisu hteli da smanje klimu I muziku I njihov muzicki ukus ala Mitar Miric. Sve ovo bi mozda I bilo nekako izdrzljivo da putovanje traje 5-6 sati ali Zakintos je udaljen od Srbije oko 1000 km. manje-vise sve zavisi odakle ste, za mene je bilo vise od 1000 km.
Posle takve ‘’uzivancije ‘’ od oko 20h putovanja I stopalima za 2 broja veca stigli smo u ‘’vilu Hara’’(kad upoznate porodicu pacova koji zive na palmi u dvoristu shvaticete simboliku). I malo sacekali da se sobe ociste od prethodnih gostiju. Imali smo vremena da posmatramo kako se sobe cise I imali smo sta I da vidimo - cistacica je istim sundjerom prvo ribala wc skoljku I ostatak kupatila a zatim sudoperu u kuhinji koju uzgred budi receno nije ni isprala, miris iz slivnika u kupatilu I generalno cistocu sobe bolje da ne pominjem .
Odlazak na plazu – novo razocarenje.Plaza u Laganasu vise lici na smetliste nego na plazu (prazne flase, limenke, kese I opusci koje bacaju pijani klinci )a pesak iako je sitan, je toliko utaban I tvrd da imate osecaj da lezite na betonu, samo more je relativno prljavo a ima I dosta morske trave, na celoj plazi postoje samo 2 (dva) tusa koja pritom I ne rade. Da bi ste plivali morate da otpesacite nekih 50-ak m. od obale sve manje od toga je dubine do ramena(ako ste neplivac to vam moze I odgovarati). Ima I boljih plaza ali za svaku od njih ce vam trebati novac jer se za neke I sam ulaz placa sto moze da podrazumeva I neko pice ali negde ne dobijate cak ni to, postoje I one za koje se ulaz ne placa ali se zato placa autobus do njih a karta je otprilike 1,80 e bez obzira da li idete do glavnog grada ili plaze koja je duplo blize.
Plaza koju treba videti I koja je I jedina realna vrednost celog ostrva je plaza ‘’Navajo’’(to je ona sa onom olupinom broda koja je na svim reklamnim materijalima, sve ostalo tipa plave pecine, kornjace koje oupste I ne vidite im sluze da sisaju ovce tj turiste, to je najobicnije bacanje para..) do nje ne mozete doci ni pesaka ni busom vec morate brodom I to ne obicnim taxi brodom vec onim koji sluzi za celodnevne ture oko ostrva, sto nas dovodi do fakultativnih izleta. E ovde je potrebno specijalno upozorenje svima koji idu na Zakintos jer postoji velika sansa da dodjete u kontakt sa najvecom lopinom I licemerom tamo. Radi se o gospodji Veri Petrovic Haikalis vodicem koji tamo zivi. Ne pristajte da idete na njene ture tj. na ture po ostrvu gde je ona vodic jer ce vam turu koja kod agencija po gradu kosta 15e a ako vas ima vise moze I za 10e – kod nje kostati 25e a pritom su potpuno iste ako ne I bolje jer ce vas ona odvesti kod njenih ljudi po ostrvu kao sto je na primer restoran ‘’Maria’s’’ gde ce vam obicno jelo koje u laganasu kosta 8-10e naplatiti 12-14e uz tipicnu ‘’Grcku gostoljubivost’’(ista k’o crnogorska), ili kod nekih domacina u selu koji prodaju ulje I vino (od kojih verovatno uzima procenat) koje se dok sam stigao kuci pretvorilo u sirce jer uposte nije upakovano dobro.
Cene u Laganasu su generalno visoke cak I za turisticko mesto. Za restorane bi to mozda I bilo prihvatljivo ali da je usluga I kvalitet hrane na pristojnoim novou ipak to nije slucaj u vecini. Posetio sam vise restorana I kao po pravilu cekanje je dugo, case prljave a cene povece, niposto ne narucujte “Engleski dorucak’’ ili bilo sta u restoranu ‘’Mouria’’- osim sto ce vam posluziti kajganu od 2 zagorela jaja, pasulj I zakiseljene pecurke iz konzerve I jos pride dobijate I dlaku I sve to za samo 5e. Od restorana izdvajam samo 2 koja nesto vrede. Prvi je restoran koji se zove “”Zakintos” I on se izdvaja iskljucivo samo po usluzi, konobari zaista samo oblecu oko vas I jako postuju gosta (ko da nisu Grci), govore Engleski dok je hrana zaista losa, sto mozda I moze da objasni zasto imaju vrlo malo gostiju, tako da se tamo isplati ako idete s drugarima na pivo I pomfrit jer su malo jeftiniji od vecine. Jedini restoran u kojem je zaista uzivanje jesti je restoran ‘’Vezalis’’ (nalazi se na obali) iako je za 15-20 % skuplji od drugih – isplati se. Tamo je usluga pristojna a hrana najbolja I uopste ne stede ni u kvalitetu ni kvantitetu. Sto se tice cena slatkisa a tu mislim na celo ostrvo - kugla sladoleda se kupuje na merenje I uopste se ne isplati (oko 2,5e kugla) a pritom I nije nesto uvek je bolji onaj na stapicu a I jeftiniji je. Jedna baklava kosta izmedju 3,60 – 4e zavisi od restorana. Sto se tice prodavnica, one nisu puno jeftinje od restorana npr. Limenka koka kole u restoranu kosta 2-2,5e a u prodavnici 1,80e , voce je papreno cak I ono sto raste u svakom dvoristu na ostrvu (smokve,nar &hellip.
Povratak – iskreno jedva ga docekah. Sve je lepo pocelo, dobar udoban bus, normalna klima, razumna glasnoca muzike I pristojni vozaci (postuju putnike, nisu ljubitelji jece,cece ,mece iz Nis) sve dok se bus nije pokvario pa smo 1,5 h proveli u mraku na nekoj polunapustenoj benzinskoj stanici I potrosili svo vreme planirano za pauze pa smo opet malo kasnili al ipak stigosmo.
Zakljucak
Ako imate 15-20 godina, oko 1500 e viska (za 10 dana) I za dobro zezanje smatrate pijancenje, gutanje extazija I duvanje I nista drugo vam nije vazno onda je Laganas mesto za vas. Tamo cete naci slicne ljude iz Engleske, Holandije, Italije I naravno Srbije. Nazalost, sve one predrasude koje vaze za Grke I uopste za Grcku da ne vode racuna o higijeni sto po sobama, sto po mestima gde se prodaje hrana sto po ulici, da su neljubazni I bezobrazni I da vam jos za to I masno naplate su se pokazale tacnim. Ne znam da li je ono sto ljudi pricaju da ko jednom ode u Tursku na more se vise nikad ne vraca u Grcku tacno, ali mene Grcka nece skoro videti a Zakintos definitivnovise nikada.

vera_haikalis
17.12.2017 u 18:00
Postovani , nadam se da necete vise nikad doci na Zakinthos jer nam takvi negativci ne trebaju na ostrvu .Zalite se na putovanje busom , pa se pitam sto se niste odlucili za avio prevoz, elegantno za dva sata ste ovde .Ima toliko agencija koje prodaju avio arazmane za Zakinthos Sto se tice ulazenja u sobe da malo vise putujete znali biste da se ulazi u sobe posle 13.00 svugde u svetu je check-in .Nije bilo potrebe da sedite i kontroliste spremacice mogli ste prosetati , otici da se okupate i vratiti kad su sobe spremne.Villa Hara se uvek prva proda i gosti su vecinom oni koji su vec bili , uplacuju i na mesec dana ..ako se desi neki propust kod soba ciscenja oni to odmah rese Sto se tice familije pacova koju ste samo vi videli na palmi zar zaista mislite da je agencija odgovorna za zivotinjski svet u basti na grckom ostrvu ? Mene jako iznenadjuje da dodjete n a odmor u jedno vama tako mrsko mesto sa tako ruznom plazom kazete ...Danas kad preko neta mozete dobiti sve informacije , o smestaju plazi mestu , svi ovi Forumi,na Googlu mozete sve videti ...kako to da ste dosli u Laganas.Na Zakynthosu ima sedam drugih letovalista sto niste drugde otisli ?Kako to da niste znali da je more plitko ? Sto niste iznajmili kola pa obisli jednu od 30 predivnih plaza na ostrvu ..izgleda da se niste mrdnuli iz Laganasa ..zao mi je svih onih koji su procitali vase komentare i poverovali u vasu pricu ....naravno da ima kornjaca ..malo procitajte obrazujte se malo nemojte se blamirati pricom da ne postoje ..Zakynthos je najvece leglo kornjaca na Mediteranu, konkretno Laganas svako leto ima na stotine gnezda a celi zaljev 1200 !
Sto se tice upozorenja gostima o "najvecem prevarantu i licemeru "na ostrvu to vise govori o vama jasno je cim se niste potpisali ko ste i sta se .Pripazite malo da ne promenite misljenje i dodjete na Zakynthos, za takva vredjanja se odgovara .Ja nisam "zena koja zivi na Zakynthosu" ja sam licencirani vodic i nas i njihov i da zivim ovde 20 godina , u turizmu sam celi zivot , imam jako dobra primanja , zivim odlicno i verujte da mi nije potrebna provizija od vaseg "ukiseljenog"vina koje ste platili 2 e.Da malo poznajete turizam znali bi da nemam ja svoje izlete , kamo srece ....izlete organizuje partner srpske agencije na ostrvu , i ja to realizujem i prodajem .Da ste malo putovali znali bi da pored agencijskog programa izleta postoje i ulicni prodavci koji su jeftiniji.Da ste se pojavili na info sastanku culi bi da kazem gostima "nemate obavezu ici preko agencije slobodno birajte s kim cete "cak odbijam da prodam izlete prvi dan da bi gosti razmislili do sytra i videli sta se nudi i po ulici .Kako ste onda zavrsili na autobuskom izletu sa takvim otporom prema meni ...verovatno ste prespavali u busu jer da niste znali bi da sam fantastican vodic a za to su potvrde hiljade gostiju koje vodim na cetiri jezika ukljucujuci i srpski .Pogledajte malo Forume sta pisu nasi gosti .Program izleta ne pravim ja tako da ne vodim goste gde hocu nego prema agencijskom programu .Nasmejala me Nasmejala me vas prica o restoranu Marija ..nikad cula i ne postoji ...jedini restoran u Laganasu koji preporucujem gostima je Mr.Dallas gde je hrana fantasticna , ima i od souvlakia od 2 e do sveze ribe po istim cenama kao svugdje .i usput daju Srbima popust od 10 "% na cene u jelovniku .Neverovatno ja da vi preporucujete restoran koji je prazan jer je losa hrana ali su kelneri ljubazni i pricaju engleski ???Vama to ne koristi ocigledno ne pricate engleski cim porucujete engleski dorucak a uvek lepo pise sta sadrzi ..zato vam je pasulj bio iznenadjenje .....Za kraj moram da vas citiram jer biser vas zakljucak " Zakljucak
Ako imate 15-20 godina, oko 1500 e viska (za 10 dana) I za dobro zezanje smatrate pijancenje, gutanje extazija I duvanje I nista drugo vam nije vazno onda je Laganas mesto za vas. Tamo cete naci slicne ljude iz Engleske, Holandije, Italije I naravno Srbije. Nazalost, sve one predrasude koje vaze za Grke I uopste za Grcku da ne vode racuna o higijeni sto po sobama, sto po mestima gde se prodaje hrana sto po ulici, da su neljubazni I bezobrazni I da vam jos za to I masno naplate su se pokazale tacnim. " Pitam se gde ste vi potrosili te hiljade eura kad se niste mrdnuli iz Laganasa ? Nemojte vise nikad molim vas doci u Grcku idite u Tursku neka im je bog u pomoci sa takvim turistima !!!