Forum

Skijalište po vašoj meri

civil
17.09.2012 u 10:03
Zlatibor ima super stazu za skijanje ali je problem što nema stalno snega... jedne godine sam od 7 dana, koliko sam bio, skijao svega 2 dana...
antonetana
27.11.2012 u 09:57
Jahorina, moja preporuka, sredili su staze, a i po ceni su pristupacniji od Kopa.
banchilo
11.02.2013 u 22:22
Na jahorini sam bio, ako se dobro secam, 2005-te godine. Snega je bilo u Izobilju, sa suncem je bila oskudica a radnici ski centra se baš i nisu mnogo trudili oko uređenja staza, čišćenja korpi i pustanja skijališa u propisano vreme. Zaista ne mogu da kažem da je to nemarnost zaposlenih ili opšta besparica. Sklon sam verovanju da je upitanju bila loša organicacija, sve počinje "odozgo" a propusti se ogledaju direktno na stazama. Nadam se da su se stvari popravile na bolje i da je sad drugačija situacija, tu su novi šestosedi, ratraci pa pretpostavljam da je i organizacija bolja.

Na Kopaonik odem svake zime po nekoliko dana. Nekoliko puta sam se opekao sa rezervacijama u napred jer mi vremenski uslovi i stanje na stazama nisu bili baš naklonjeni a nisam bio u situaciji da pomeram rezervaciju za neki drugi datum. Od tada ne planiram unapred ništa, bukvalno par dana pre polaska, nađem neki smeštaj bilo gde, samo da su staze ok i nije temperatura u plusu.

Evo i jedna fotkica od 03.Janurara 2013.

*klik na fotku za punu 360 panoramu.

Što se Tornika tiče on je iz godine u godinu sve bolji. Nije nešto obilat snežnim padavinama, ostaje samo da temperatura bude dovoljno ispod nule kako bi se aktivirali topovi za veštačko osnežavanje.
Koliko sam saznao u planu je probijanje još dve ili tri staze, desno od staze Zmajevac.
Kako Tornik izgleda sada možete pogledati na priloženoj virtuelnoj turi, klikom na fotografiju ispod ili na već postavljeni link.

civil
12.09.2013 u 09:30
Kopaonik ima veoma dobre staze. Ali je malo preskup za nase mogucnosti.
markobulat
12.09.2013 u 15:52
Za pocetnike i porodice sa decom najbolje resenje je Kopaonik. Iz vise razloga. Blizu je, moze se ici i na ski vikende, ima dosta blagih staza i sti je najvaznije za decu koja uce da skijaju su DOMACI instruktori skijanja. Moji prijatelji su vodili decu u Francusku na skijanje i tamo ih dali u skolu skijanja. Deca nisu mogla da se sporazumeju sa instruiktorima i sve je propalo. Oni su svo vreme sami ucili decu da voze a njivovo skijanje je otislo u drugi plan. Najveca mana Kopaonika su vikend guzve i STRASNE cene svega gora,

Za iskusnije skijase bih preporucio Franusku. Daleko je ali se isplati u svakom smislu. Banjsko u Bugarskoj je odlicno ali samo skijaliste, sve ostalo sto se tice BUGARA je katastrofa.

Pozdrav - PROFI
holly
17.10.2013 u 09:46
Da li je neko bio na Goliji, kakvi su vam utisci?
skijas
24.10.2013 u 12:21
Definitivno Italija!
palcica
24.10.2013 u 13:36
Definitivno Italija!

Bormio ili Livigno?
civil
04.12.2014 u 15:57
Bilo koje skijalište u Italiji je odlicno
avanturista83bg
14.08.2017 u 10:03
Hteo bih ranije da pocnem sa uplatama za zimovanje. Ima li cenovnika za zimu 2017/18?