Forum

Letovanje na Rodosu?

milica_jova
21.05.2013 u 18:28
Zanima me kako je na Rodosu, da li bi ste mi preporučili ovu destinaciju?
sladjana_t
15.06.2013 u 14:41
Svakako da ti preporucujem Rodos. Letovala sam vise puta i uvek se iznova odusevljavala. Moj favorit je istocna strana ostrva sa mirnim, toplim I cistim morem. Zapadna starna ima vise vetra, more je uzburkano lepe mlecno-tirkizne boje sa talasima. Sve popularne plaze I mesta su na istocnoj strani ostrva (faliraki, kalitea, kolimbia, lindos, kalatos...). Grad Rodos je na tzv "spicu " I jednim delom lezi na zapadnoj strani a jednim delom na istocnoj strani. Gradska plaza Eli je na istocnoj I sasvim je pristojna za kupanje I uzivanje. Grad Rodos I Faliraki su dosta atraktivni za nocne izlaske , imaju dosta barova, diskoteka, klubova, kafica I sl... Mogucnot ekskurzija I izleta je velika i jednostavna jer su na svakom koraku agencije koje nude obilazak ostrva, odlazak na susedna ostrva, Tursku... Autobuski prevoz je takodje dobar, iz grada Rodosa na svakih sat vremena ( ili pola sata sad se zbunih:"> ) krecu autobusi I idu duz obale kroz mesta... Ja sam na primer, volela brodicem da idem do Lindosa. O Rodosu ima jos puno toga da se kaze I napise I ovo shvati kao par cinjenica. Sgurna sam da ako se odlucis da letujes na Rodosu da neces pogresiti. Ako te nesto konkretnije zanima a ja nesto znam o tome rado cu ti odgovoriti
ruzica_p
03.07.2013 u 11:07
Mene zanimaju cene? Kakve su cene u restoranima? Nikad nisam bila na nekom ostrvu u Grckoj, pa ne znam da li je velika razlika u ceni na ostrvima?
palcica
03.07.2013 u 12:22
Mene zanimaju cene? Kakve su cene u restoranima? Nikad nisam bila na nekom ostrvu u Grckoj, pa ne znam da li je velika razlika u ceni na ostrvima?

Cene na grckim ostrvima kao sto je Rodos su prihvatljive, nije neka velika razlika u odnosu na kopneni deo a samim tim ni sa cenama kod nas.
Ukoliko ides u privatan smestaj imas velike supermarkete gde mozes da se snabdes po povoljnim cenama, a i restorancici imaju odlicne dnevne menije gde se velike porcije tipa giros, musaka ili neko drugo jelo krecu od 4 - 7e (sestra i ja smo ove porcije delile), porcija lignji je oko 8e. Kafa i bezalkoholna pica su u zavisnosti od kafica krecu se od 2-3e a na plazi je cini mi se oko 2.50.
2xlezaljke i suncobran kostaju od 6-8e u zavisnosti od plaze na koju ides. Potrudi se da obidjes sto vise jer je ostrvo fenomenalno i ima sta da se vidi.

Nadam se da sam pomogla.
ruzica_p
03.07.2013 u 12:45
Hvala, mnogo si mi pomogla.
palcica
04.07.2013 u 12:05
Nema na cemu
milicamila
13.08.2013 u 17:19
Svakako bih svakome preporucila odmor na Rodosu. Predivne i raznolike plaze, interesntna istorijska obelezja, fantasticana hrana i odlican nocni provod. Na mene je ipak najveci utisak ostavila tvrdjava tzv . Medieval Town. Sto se cena tice Rodos je skuplji od kontinentalne Grcke ali i dalje pristupacniji od Mikonosa i Santorinija. Ukoliko se odlucite da letujete na Rodosu preporucujem Vam karticu za popuste bluecard. Ovu karticu smo koristili u restoranima i iznajmili smo auto sa popustom od 15% i ustedeli dosta za 11 dana boravka.

Pogledajte websajt, mozda Vam bude korisno.

http://bluecard.gr/
holly
08.08.2014 u 15:19
Da li je neko skoro bio na Rodosu? Molim za utiske kao malu pomoc pri odabiru destinacije
pipidugacarapa
26.08.2014 u 11:02
Da li na Rodosu ima nekih malih plazica, gde je mir i tisina, bez guzve...
avanturista83bg
06.08.2015 u 15:54
Ima sigurno malih, skrivenih plaža samo treba istražiti ostrvo i pronaci ih...
pipidugacarapa
04.09.2015 u 17:29
hvala
civil
09.03.2016 u 16:47
Odličan je Rodos
sladjana_t
09.03.2016 u 23:26
Nekako je bas po meri! mnoga ga volim i vrlo lepa letovanja sam provela tamo.
pipidugacarapa
10.04.2017 u 15:52
Sta izabrati: Krf, Krit, Rodos.... gde god da se ode, nece se pogresiti
pipidugacarapa
10.04.2017 u 15:52
Sta izabrati: Krf, Krit, Rodos.... gde god da se ode, nece se pogresiti