Forum

Lefkada

civil
02.08.2011 u 12:55
Plaže Lefkade su prelepe.. Kakav je provod na Lefkadi, koje plaže i mesta treba posetiti?
gociligoci
03.08.2011 u 16:24
Lefkada je PRELEPA, bila sam prosle godine i vratila bih se opet u svakom trenutku. Nase agencije obicno nude smestaj u Nidriju, malo mesto, puno restorana, radnjica, setaliste pored mora, nocni zivot nije preterano zastupljen osim kad Srbi ne uzmu stvar u svoje ruke pa organizuju zurke , ali blizu je glavni grad tako da tamo mozete nadoknaditi provod. Nidri ima svoju plazu za koju vam odmah u startu kazu da je losa i da ne idete na nju ali ja sam bila nekoliko puta i nije uopste losa, voda je cista i ljudi se tamo kupaju, mada naravno kada vidite ostale plaze necete pozeleti da se kupate na gradskoj plazi. U blizini Nidrija se nalazi jedna plaza na koju mozete otici pesice a za sve ostale vam trebaju kola, ja licno sam sa drustvom iznajmila kola na sedam dana, ne trebaju vam kola svih deset dana koliko ste u Nidriju, ima nekoliko izleta a na neke cete sigurno ici kao sto je izlet brodicem kojim se obilaze okolna ostrva i nekoliko plaza na lefkadi na kojem se ostaje ceo dan i zasto biste placali i taj dan za kola; moji prijatelji su se vratili pre neki dan sa Lefkade i isli su svojim kolima i kad smo bacili na papir ispostavilo se da je ta opcija jeftinija. Do pojedinih plaza ima dosta da se vozi ali putevi su dobri, moj savet je nabaviti mapu gde se nalaze plaze jer lokalno stanovnistvo nece moci puno da vam pomogne jer slabo znaju engleski, jedino ako Vi ne pricate dobro grcki . Plaze, sta reci o plazama a da ne bude malo i slabo opisano, ako vam se mozda u jednom trenutku i smuci voznja, penjanje i spustanje stepenicama na pojedinim plazama, trazenje parking mesta ili ne znam sta vec, verujte mi onog tenutka kada vidite plazu, i udjete u more (Jonsko) koje je cisto, providno, gde je boja mora razlicite nijanse plave boje u zavisnosti na kojoj ste plazi zaboravite te male muke koje ste imali i samo uskocite u vodu i pozelite i sutra da dodjete na tu plazu. E tu vec mozete da imate problem, na Lefkadi postoji mnogo plaza, sto onih poznatih od kojih neke spadaju u najlepse plaze Grcke, sto onih malih plaza kao i uvala do kojih se stize iznajmljivanjem brodica, ono sto hocu da kazem je da je deset dana odmora malo da se obidje i vidi sva lepota Lefkade. Neke plaze su sljunkovite, neke peskovite,na nekim plazama su ogromne stene, neke plaze su poznate po talasima neke po mirnom moru, na nekima postoji prirodan hlad (morate rano otici da bi uhvatili ta mesta), peskir mozete staviti na svakoj plazi ne morate da iznajmite lezaljke, mada suncobran preporucujem da imate jer sunce przi kako je jako. Egremni, Porto Katsiki, Ag. Nikitas, Milos plaza, Desimi, Amouso, Katizma, Kavalikefta( po meni jedna od najlepsih mada cete se malo namuciti dok dodjete do nje), Agiofili, ovo su samo neke od plaze na koje treba da odete .
Iskreno, ja nisam cula za Lefkadu do prosle godine kada je drugarica otisla u agenciju i uplatila za nas, ali posle toga totalno odusevljenje, ostrvo vredno vidjenja, verujte mi, vredi svaku paru
fairykiss
03.08.2011 u 20:04
Nakon duuuugggooggg razmisljanja gde otici na letovanje, sto u mom slucaju pocinje negde u februaru, iz prakticnih razloga povezanosti ostrva mostom sa kopnom izbor je pao na lefkadu. Vec dosta toga pohvalnog sam cula o lefkadi pa sam resila da proverim te "glasine". Isli smo kolima zato sto su vam zaista neophodna da biste sve obisli, i bili smesteni u nidriju, kao i vecina srba. Od blizih plaza koje smo obisli mikros gialos, sivota bay desimi i amouso meni licno se najvise svidela ova poslednja. Ususkana je u masline i jako mala ali to ne znaci da je pretrpana turistima vec naprotiv, jako je malo posecena i mozete iznajmiti lezaljke i suncobran za 3 evra. U neposrednoj blizini nalazi se plazni bar i restoran (imaju i wi-fi za ne kojima nedostaje citanje novina)tako da imate gde da se sklonite po najvecem suncu. Naravno svi ce vam reci da niste videli i doziveli pravu lefkadu ako ne posetite zapadnu obalu. I u pravu su. Prizori na zapadnoj obali su zaista fascinantni. Kristalno cisto, tirkizno more, sitan sljunak ili pesak, vetric... SAVRSENSTVO. Do porto katsikija i egremnija imacete malu prepreku koju treba da predjete u vidu stepenica, u prvom slucaju 101 a u drugom 350, ali vredi pomuciti se. Ako bas i niste neki avanturista postoje i brodici kojima mozete doci do tih plaza. Moj favorit na toj obali je bila Kathisma, jako velika pescana plaza. Preporucujem i da svratite do copla bara koji preko puta te plaze, imaju i tuseve, bazene svlacionice...
Umalo da zaboravim ako se smesteni u nidriju mozete otici i do vodopada koji se nalaze na oko 3km udaljenosti, i zaista su kao neki prizor iz bajke
Od restorana nemojte propustiti restoran Avli, jako su ljubazni, znaju engleski i imaju sirok spektar hrane od tradicionalne grcke do italijanske i sve sto smo probali bilo je odlicno, a zaista su povoljni.
bakitaki
03.03.2012 u 20:00
Mi se dvoumimo da li da idemo kolima ili autobusom, pa da tamo uzmemo renta car. Jel zna neko koliko je renta car na Lefkadi?
avanturista83bg
15.05.2012 u 09:51
Lefkada autom? Da li se isplati?
google
22.05.2012 u 20:29
Put autom se isplati ko voli da luta okolo, naročito ako ima više od dvoje putnika, i posebno na Lefkadi, gde je šteta dva puta otići na istu plažu... u protivnom bi morali iznajmljivati auto tamo, pa bi to svakako ispalo skuplje.
darkoni68
08.06.2012 u 09:33
Molim Vas za savet, treba da idemo na Lefkadu od 13.08. o.g. Nas četvoro, plus još jedna tročlana porodica. Koji deo ostrva i kakav smeštaj bi nam odgovarao?
Unapred hvala
mgchique
08.06.2012 u 12:11
Kao sto je vec neko predhodno naveo, gotovo sve nase agencije rade smestaj u Nidriju. Pravo turisticko mestasce, fino i sadrzajno. Posto verujem da cete (kao i svako ko ide na Lefkadu) dobar deo odmora provoditi van mesta gde vam je smestaj, Nidri ce vam biti vise nego dobar. Sto se tice smestaja najbolje je uzeti studio ili apartman, jer su hoteli skupi. Posto cete non stop biti u pokretu, nema potrebe vezivati se za hotelsku ishranu ili slicno. Smestaj po mojoj licnoj preporuci je Konstadin, odlicna i prevashodno cista vila sa malim bazenom.
darkoni68
08.06.2012 u 13:03
Hvala!
vciplic
08.01.2013 u 23:47
Bio sam letos u Grckoj i imam veoma pozitivne utiska. Plaze su im zaista fenomenalne. Ja ne vidim razliku izmedju Grckih plaza, Havaja, Sejsela i slicnih luksuzni plaza sveta. Lefkada je, po mom misljenu, mozda i najlepsa. Vidim ovi su je stavili tek na 4 mesto ...
Za moj pojam Krf i Lafkada su najlepsi bez dileme. E sad koja plaza je lepsa na to nije lako odgovoriti. Najbolje je posetiti obe, tako se nece pogresiti
urosxy
27.02.2013 u 17:54
Imam jedno pitanje. Planiram da idem ove godine na Lefkadu u mesto Nidri. E sad, zanima me posto sam cuo da je u tom mestu bzvz plaza, da li ima neka druga plaza blizu koja je ok i do koje bih mogao peske da odem? Unapred hvala
topinvasive
28.02.2013 u 09:31
2010 smo bili na Lefkadi, stvarno je cudesno. Generalni savet je da ako idete bez kola Nidri je los izbor zbog cinjenice da morate da prodjete pola ostrva da bi dosli do najlepsih plaza. Voznja moze da bude zanimljiva prvih dana ali definitivno posle smara. A i rentacar kosta.
draganst
30.03.2013 u 17:16
Lefkada je cetvrto po velicini otrvo jonskog arhipelaga i pravi ekoloski raj. Na lefkadi se nalaze neke od najlepsih plaza Grcke. Glavni grad ostrva je grad Lefkada, koji krase uske ulice sa tradicionalnim kućama živih boja.

Istočna strana ostrva je pitoma i na njoj dominira najrazvijenije turističko mesto Nidri.

Za razliku od istočne strane ostrva, zapadna strana Lefkade ima divlji karakter sa strmom stenovitom obalom i beskrajnim morem.

Lefkada je jedino grčko ostrvo na koje se može stići bez troškova za trajekt s obzirom da je mostom spojeno sa kopnom.

natasastamenkovic9
30.03.2013 u 20:35
Drugarica i ja ovog leta idemo na Lefkadu, pa me zanima da li moze da se iznajmi skuter?
draganst
30.03.2013 u 23:12
Drugarica i ja ovog leta idemo na Lefkadu, pa me zanima da li moze da se iznajmi skuter?

Moze naravno. Cena je do 20 evra dnevno.
nadja111
03.06.2013 u 23:00
Idem sa drugarima ove godine u Lefkadu,zanima me da li je to bas porodicno odmaraliste..ili ima i gde da se izlazi,mislim na kafice i diskoteke?
antonetana
04.06.2013 u 09:21
Lefkada je fenomenalna, ukoliko niste kolima obavezno uzmite renta car. Ima puno kafica i restorana, u gradu Lefkasu je zivo do zore. Imate i par ekskurzija na koje obavezno krenite, jedna je do Kefalonije i Itake. Sigurna sam da vam nece biti dosadno. Lep provod
majena
17.06.2013 u 21:54
Pozdrav
Idem u avgustu na Lefkadu. Interesuje me da li je neko boravio u vili Posejdon ili Fillipas, u Nidriju. Ne znam za koju da se opredeliim. Molim za pomoc,ako je neko bio u jednu od ponudjenih.
Hvala unapred
antonetana
28.06.2013 u 12:48
Mi smo bili u vili Vassia - Nidri, odlicna vila, ovu vilu za koju vi pitate stvarno ne znam, ali u principu sve kuce koje smo videli u Nidriju su korektne. Nadam se da cete se lepo provesti
bakitaki
01.07.2014 u 20:07
Fenomenalno ostrvo, i mi smo bili smesteni u Nidriju....nije neka plaza, ali su zato ostale prelepe. Ako idete obavezno renta car. Sve lepe plaze su na zapadnoj obali