Forum

Grcka, Neos Marmaras, Sunset apartmani/studio

mrav
24.08.2010 u 09:09
Pre malo vise od mesec dana smo se vratili iz Neos Marmarasa, nas dvoje, cerkica 3 god i sin 5,5 god. Bili smo smesteni u apartmanima Sunset preko agencije Sabra. Tamo smo boravili od 29.6-15.7. Na granici smo u odlasku cekali 45 min (na makedonskoj) a u povratku 3 min, u oba pravca smo putovali nocu. Do Neosa put je trajao 11 sati, u povratku nesto krace, inace, od naplatne rampe u Bubanj potoku do apartmana smo presli 736 km. Sunset apartmani se nalaze na Paradiso plazi, 2 km od centra prema Solunu, imaju parking, AC, TV, telefon, bazen, tuseve, svedski sto za dorucak (ukoliko se odlucite za takvu varijantu, nije obavezna), posteljina i peskiri se menjaju na 3 dana, lezaljke na bazenu i plazi se ne naplacuju..Osim Paradiso plaze, obisli smo i gradsku, Toroni, Lagomandra, Spathies, Kalogaria, Kalamitsi, Portokali, Karidi. Ako neko ide na poluostrvo Sitonija, za decu preporucujem plaze Kalamitsi, Portokali i Karidi, sitan pesak, plicak minimum 50 metara, nema jezeva, posebno je lepo popodne. Prosle godine smo letovali na Tasosu i cini mi se da je u istom periodu Sitonija malko skuplja. Hleb 0.8 eur, mleko 1.5 eur, kruske 1-2,5 eur, jabuke 1,5 eur, banane 1.5 eur, pice (sok, kisela voda ili pivo) u kaficu u apartmanima Sunset je bilo 2 eur, krofne na plazi 2 eur, giros u centru 1.8-2.5 eur...Neos Marmaras (centar) je zivahan brdovit gradic (previse brdovit i ako idete sa malom decom bez auta, bolje je da budete smesteni u blizini gradske ili Paradiso plaze gde je ravno. Malo je dalje od centra, ali nije brdovito. Mada moja cerkica od 3 god nije pisnula dok smo jednom prilikom prosetali kroz ceo Neos Marmaras od pocetka do kraja. Prodavnice su dobro opremljene, 20 km od Neosa u pravcu Soluna u mestu Nikiti nalazi se Lidl. Cetvrtkom na platou iznad luke je pijaca, za ljubitelje domacih vina, maslina, ribe, feta sira, kao i kineske garderobe Iznad luke je i luna park. Celodnevni izlet brodom (max.150 osoba) do Pefkohorija i ostrva Toroneo (kornjaca) je kostao po osobi 20 eur za odrasle i 10 eur za decu preko 6 godina, ukljucen rucak. Partenonas je etno selo udaljeno 4 km od Neosa, ako ste raspolozeni za pice ili rucak ima lepih taverni sa pogledom na Toroneo ostrvo i Kasandra poluostrvo. Jedan dan smo proveli u hotelskom kompleksu Porto Karas (2 km od Neosa), tamo se nalaze bazencici za decu, tobogani, pecurke, dzakuzi i sl. Dnevna karta za dvoje odraslih i dvoje dece je 6 eur. More na celom poluostrvu je cisto, toplo, cak i posle olujne noci. Ko zeli da provede odmor u kampu, kampovi Mitari ili Castelo imaju raznovrsnu ponudu (doktor, restoran, prodavnica, tusevi na plazi, privez za camce...) Za ljubitelje ronjenja preporucujem plaze (mesta) Toroni i Spathies. Vreme je bilo lepo (jutarnje oko 24C dnevne do 33C), deca zdrava, uzivali smo...

pejkoni
04.11.2010 u 00:02
Pozdrav svim forumasima, ja se slazem sa Mravom, boravio sam u periodu od 29.06-09.07.10. u hotelu Ellea Willage, udaljenom oko 5km od Neos Marmarasa ka Nikiti. Letovao sam sa suprugom i dve cerkice od 9 i 3 godine. Mirno i povuceno mesto, idealno za odmor porodicnih ljudi. Higijena i gostoprimstvo na zavidnom nivou. Hotelska plaza kao i da ne postoji, ali je na raspolaganju otvorena pescana plaza na svega stotinak metara od hotela koja je takodje prelepa i dobra za decu jer do dubine preko 1.5m treba bas da se ide, vise od 60-70m. Da ne pominjem da u tom delu nema ni traga od jezeva i ostalih neprijatnih stanovnika mora. Iako sam bio bez svog auta, hotel ima organizovan prevoz do Nikite i Marmarasa nekoliko puta dnevno i cena povratne karte je 5 eura. Moja preporuka svima koji od odmora ocekuju ODMOR, bez galame, glasne muzike i svega neprijatnog. Pozdrav, Pejkoni!
magelan
04.11.2010 u 01:21
Da ne pominjem da u tom delu nema ni traga od jezeva i ostalih neprijatnih stanovnika mora.

Nisu valjda i ježevi neprijatni
Kada vidite ježeve u moru, onda znači da je ono ekstremno čisto, jer njih nema nigde gde je i najmanje prljava voda. Dobri su ježići, samo ako ih ne nagazimo
mikssi
10.12.2010 u 10:54
Turska je zakon....Volim da odem u Alanju i u nadjem hotel koji je istovremenu i blizu plaze i blizu centra...I uvek mozes da nadjes zanimaciju za najmladje...Animacija za njih ima ,,koliko hoces"...
gorank
23.10.2011 u 15:01
Postovani,
Moram Vam reći da sam boravio od 25.09.2011. u ovde pomenutom kompleksu PORTO KARASS kompleksu samo dva klilometra od NEO MARMARASA i mogu Vam reći da se slažem sa vama da je sve ovo zajedno zaista jedan lep doživljaj.Video sam mnogo naših ljudi, tada nije bila gužva ali je vreme i more bilo kao da je polovina avgusta meseca.More je prelepo u svako doba dana posto je takoreći zaliv strujanja su od mora ka kopnu .mada ima i laganog vetrića svemena na vreme.
Ja vam preporučujem i ovaj poznati kompleks PORTO KARAS ,jer je zaista opravdao sva moja očekivanja.Imate u ponudi dva hotela SITHONIA I MELITHON ,s tim da je Melinthon za nijansu luksuzniji.Uglavnom ćete naići na turiste iz bivših Ruskih republika ,pa ako vam je ruski jezik poznat imaćete razne situacije i teme za razgovor sa istima.
POZDRAV.
antonetana
06.08.2017 u 10:10
da li neko zna, koliko kosta smestaj u Neos Marmarasu ako se ne ide preko agencija?