Forum

Alanja "Majorka turske obale".

coolguy
27.06.2013 u 12:53
Ima li nekih izleta ako se ide u Alanju, hteo bih i da vidim nesto a na samo da šopingujem?

Mnogo stosta ıma da se vıdı! Da tı sad ne preprıcavam mnogo, mozas ovde pogledatı sve... https://www.facebook.com/AlanyaExcursionIzletiUAlanji?ref=hl Ja sam bıo na jeep safariju, brodicu i u aqua parku ı jako mı je zao sto nisam otisao na Pamukkale ı Kapadokıju (tu se ıde po 2 dana, pa nıje bılo vremena), alı cu to nadoknaditı ove godine jer cu verovatno opet u Alanju...
palcica
27.06.2013 u 19:31
Ako hoces da vidis Efes i Pamukale, bolje idi u Bodrum ili Marmaris..
pegazina
28.07.2013 u 00:52
@ coolguy: Nabrojacu ti izlete koji se organizuju u samom gradu Alanji, a koji bi mogli biti veoma interesantni: Alanya city tour (tvrdjava, Crvena kula, Damlatas pecina, Ataturkova kuca), krstarenje Mediteranom, nekoliko vrsta dzip safarija (klasican dnevni, nocni safarai, odlazak na Sapadere kanjon dzipovima, quad safari), ronjenje, paraglajding, parasejling.. U okolini mozes otici u akvapark, seapark, na predstavu delfina, a u ovu grupu bih posebno uvrstila Side i krstarenje rekom Manavgat. Od izleta koji se organizuju ka nesto udaljenijim destinacijama posebno preporucujem obilazak Kapadokije, zatim Demrea, Mire i Kekove, cuvenog amfiteatra u Aspendosu i obilazak Pergea. Poseban dozivljaj moze biti odlazak u Izrael avionom. Veliki pozdrav iz Alanje!
zvizna
13.08.2013 u 14:37
ako se vec nisi odlucila nemoj u Alanju,jutros sam se vratila.. obisla sam dosta, ovo mi je prvi odlazak u Tursku i poslednji! ali goreg letovanja od ovog..smesteni smo bili u hotelu sa 4 zvezdice, koji realno zasluzuje 3 ali ajde, moze da prodje, plaza je ok..ali Alanja je katastrofa prava ciganija ,kroz celu Alanju imas prodavnice sa najjeftinijom turskom robom , sve iste, i prodavce koji te non-stop smaraju, uzasno je prljavo sve, a i Turci voze kao nenormalni ,od 2 trake prave 3 a pesake i semafore niko ne postuje, sto se tice temp one nisu velike ali je vlaznost velika pa se tesko podnosi. talasi neka te ne brinu ima ih ali nisu veliki , hrana , bar u nasem hotelu mi se nije svidela, mada je to stvar ukusa u sve trpaju sirce i neke zacine koji meni ne odgovaraju, volim jako povrce oni ga dotsa forsiraju ali mi se nije svidjalo kako spremaju,isto vazi i za kolace...ma za svu hranu ... U Alanji stvarno nema sta da se vidi , im,a tvrdjava koja nije nista posebno, i to bi bilo to imas izleta. ali to imas bilo gdje da podjes!!uopste ne mogu da shvatim odkud tolika euforija za Turskom!?? e da i van pansionska potrosnja je velika!
mgchique
27.08.2013 u 11:50
Sto se tice Antalijske regije predlazem pre Kemer, nego Alanju. Lepsi je, nije toliki vasar, cini mi se da je vlaga manja i u njegovoj okolini ima divnih plaza... Ali isto tako u startu je skuplji.
holly
12.09.2013 u 16:04
Za soping u Alanji vam predlazem njihovu robnu kucu Waikiki, ima zaista povoljnih stvari...
jagodicaa
05.02.2014 u 16:48
Verovatno i ove godine Alanja, jeeee cekam first minute da iskoristim popuste
palcica
01.07.2014 u 19:35
Jel imate neku preporuku za hotel u Alanji...jos smo u dilemi...
pipidugacarapa
25.08.2014 u 12:28
Da li u Turskoj postoji i privatan smestaj i ako ima da li je preporucljivo
pipidugacarapa
24.04.2015 u 10:25
Da li izabrati Kemer ili Alanju, za mirniji odmor, bez buke...
pipidugacarapa
24.04.2015 u 10:26
Da li izabrati Kemer ili Alanju, za mirniji odmor, bez buke...
kubura
01.06.2015 u 19:54
Moja preporuka svima, a posebno mlađima. Mesto koje vam pruza i mir i provod. Lepe peščane plaze, bogat noćni zivot, mogućnost odlaska na ekskurzije, preporuka da obidjete turu koja ukljucuje obilazak okolne pecine, odlazak na vidikovac i krstarenje, sve u jednom... mislim da nije neophodno da trosite pare na pojedinacne izlete...ukoliko hoćete mirniju atmosveru onda uzmite hotel u blizini Kleopatrine plaze. Iz iskustva i price drugih i hoteli sa tri zvezdice nudi dobru uslugu...za svaku preporuku! Odnos cene i kvaliteta 4+
kubura
01.06.2015 u 19:55
.
leto_2015
17.06.2015 u 08:35
Alanja je sve osim mirna... mada mi smo bili sa malim detetom i toliko ima sta da se radi da nismo stizali da se vratimo u sobu do ponoci i kasnije. cak se sin koji je tada imao 3,5 godina uvece bio na igralistu pored plaze jer je preko dana toliko toplo da nije mogao da sedne ni na jednu spravu, ljuljasku itd....predivna je alanja, more super, ima talasa velikih poslepodne, shopping je super, ne treba ici na one turske pijace sa cenkanjem i prodajom falsh robe, imaju svoje marke, rodi, waikiki, itd sve su to robme kuce gde se prodaje po jedna marka, kao da ste u bilo kojoj prodavnici svetskih brendova u nasim shoping centrima, a cene smesne jos uz popuste, moze se naci zaista dobar kvalitet, a jeftin...nesto poput njihove marke koton koji je i kod nas prisutan...ima i veliki trzni centar u blizini centra...i za videti i za obici, za mlade je ludilo, kafici, diskoteke, pena tece klubovima, itd...jedini minus, ali uglavnom i najvazniji jeste to sto je vlaga ogromna...znaci mi koji u stanu ukljucimo klimu par puta tokom leta, kad bas zaredja 40 stepeni danima...smo tamo spavali skoro pa goli sa klimom koja je duvala direktno u nas tokom noci...neopisiva vlaga i toplota...znaci odete na veceru da jedete, kada zavrsite kompletno ste mokri, ali ne samo znojavi, nego majca, haljina, je bukvalno mokra na vama i morate da se vratite i presvucete i istusirate ponovo za neki izlazak...mi smo bili u avgustu, uvece je takodje 40 stepeni u 00:00 pise uvek u gradu, ali je prijatno za setnju...zato grad zivi nocu, danju je pusto na upici, prodavnice su pune jer su pod jakom klimom koja nosi bukvalno....ali rado se secam alanje, mada nije za neki porodicni odmor, pasivan, ako ste je jednom vec obisli....
civil
11.09.2015 u 12:18
Alanja je sve osim mirna... mada mi smo bili sa malim detetom i toliko ima sta da se radi da nismo stizali da se vratimo u sobu do ponoci i kasnije. cak se sin koji je tada imao 3,5 godina uvece bio na igralistu pored plaze jer je preko dana toliko toplo da nije mogao da sedne ni na jednu spravu, ljuljasku itd....predivna je alanja, more super, ima talasa velikih poslepodne, shopping je super, ne treba ici na one turske pijace sa cenkanjem i prodajom falsh robe, imaju svoje marke, rodi, waikiki, itd sve su to robme kuce gde se prodaje po jedna marka, kao da ste u bilo kojoj prodavnici svetskih brendova u nasim shoping centrima, a cene smesne jos uz popuste, moze se naci zaista dobar kvalitet, a jeftin...nesto poput njihove marke koton koji je i kod nas prisutan...ima i veliki trzni centar u blizini centra...i za videti i za obici, za mlade je ludilo, kafici, diskoteke, pena tece klubovima, itd...jedini minus, ali uglavnom i najvazniji jeste to sto je vlaga ogromna...znaci mi koji u stanu ukljucimo klimu par puta tokom leta, kad bas zaredja 40 stepeni danima...smo tamo spavali skoro pa goli sa klimom koja je duvala direktno u nas tokom noci...neopisiva vlaga i toplota...znaci odete na veceru da jedete, kada zavrsite kompletno ste mokri, ali ne samo znojavi, nego majca, haljina, je bukvalno mokra na vama i morate da se vratite i presvucete i istusirate ponovo za neki izlazak...mi smo bili u avgustu, uvece je takodje 40 stepeni u 00:00 pise uvek u gradu, ali je prijatno za setnju...zato grad zivi nocu, danju je pusto na upici, prodavnice su pune jer su pod jakom klimom koja nosi bukvalno....ali rado se secam alanje, mada nije za neki porodicni odmor, pasivan, ako ste je jednom vec obisli....