Forum

mangatrip(sonic tours)

littlebigstar
01.12.2011 u 03:03
Da li neko zna nesto o ovoj agenciji? koliko su pouzdani,da li ispostuju sve u ugovoru? videla sam njihov sajt i primetila da su njihovi aranzmani veoma povoljni pa me zanima da li je sve kao sto pise ili...
pcelica83maja
18.01.2012 u 18:47
I mene takodje interesuje nesto vise o ovoj agenciji.. njihovi aranzmani jesu najpovoljniji ali mora da postoji neka fora..jer su razlike u ceni za po 100-200 e sto se tice nekih dalekih destinacija..
bakitaki
20.01.2012 u 11:51
Ja sam kod njih gledao neke ture po Evropi ali oni spavaju po hostelima, a meni to bas i neodgovara... moguce da zbog toga imaju tolike razlike u ceni, a i cini mi se da su ovo programi za mladje...ja sam ipak u godinama.
mayag
08.05.2012 u 13:38
Cao svima!

Upravo sam se vratila sa putovanja u Njujork preko agencije Manga Trip. Cena je zaista bila neverovatno povoljna, ali problem su "usluge" agencije, a narocito vodica Marka Knezevica. Tokom pripreme za put morali smo sto puta da zovemo agenciju za najosnovnije informacije, pa cak i za info o letovima, jer se nisu udostojili da nas pozovu u toku 3 meseca (uplatili u januaru, putovali u aprilu) i obaveste nas o bilo cemu. Krajnje nezainteresovani i neprofesionalni.

Nakon putovanja od 24h stigli smo konacno u Njujork, a docekao nas je smestaj u nezavrsenom stanu, umesto u hostelu kako je pisalo u ugovoru. Stan je smrdeo na sveze okreceno, pola namestaja nije bilo raspakovano, nije bilo grejanja! Na sve to drski i bezobrazni vodic je hteo da ubaci nas 7 u prostor za 6 (taj broj je takodje bio u ugovoru), i jos agresivno insistirao na tome da je on procenio (?!) da je stan bolje resenje za nas od hostela. Prethodno nas ni agencija ni on nisu uopste o tome obavestili niti nas pitali da li mi to zelimo (sto su po zakonu obavezni da ucine).

Naravno, mi smo se divno proveli u jednom fenomenalnom gradu, jer smo se potrudili da nemamo mnogo kontakta sa vodicem. Ono sto mogu da kazem je da vise nikada ni ja ni ljudi koje ja znam necemo putovati sa agencijom Manga Trip.

kneza
28.08.2012 u 13:40
Zdravo svima.
Ja sam Marko Knežević iz turističke agencije Manga Trip i upravo sam se vratio sa putovanja pa pomislih da je vreme da odgovorim na ove neosnovane kritike.
Pa krenimo redom: kao prvo - ponudu za putovanje u New York reklamirali smo preko web sajta za popuste krajem decembra prošle godine. Kada je ponuda završena svi putnici koji su uplatili vaučere (a bilo ih je 16), bili su dužni da kontaktiraju agenciju kako bismo pokrenuli postupke potpisivanja ugovora o putovanju i pripreme za postupak dobijanja američke vize. Ja sam lično razgovarao i do najsitnijih detalja objasnio svakom putniku kako se priprema dokumentacija, koji papiri trebaju da se pripreme, izdavali smo potvrde iz agencije kako bi garantovali da ti isti ljudi putuju preko nas što je rezultiralo tome da svih 16 putnika dobiju američke turističke vize. Ukoliko želite, proverite koliko je tesko da državljani Srbije dobiju američku vizu pa ćete znati o čemu pričam. Kada su putnici dobili vize pristupili smo kupovini avio karata, i SVI, ponavaljam SVI putnici su bili obavešteni kada smo to uradili, a to je bilo u drugoj polovini januara. Putnici su čak imali i moj privatni broj mobilnog telefona i moj mail kako bi mogli da me kontaktiraju ukoliko imaju bilo kakvih drugih pitanja. Pošto je sve to bilo završeno, 3 meseca unapred, putnicima je rečeno da će biti blagovremeno obavešteni kada i gde će biti polazak što je i učinjeno nekoliko dana pred sam put kao što uvek i biva.
Kao drugo - u opisu smeštaja na našem sajtu piše da je u pitanju apartmanski smeštaj hostelskog tipa te su shodno tome putnici bili smešteni u takav smeštaj - podvlačim da su putnici platili da odsednu u 6-krevetnim SOBAMA, a dobili su 6-krevetne FULL OPREMLJENE STANOVE- sa klimom, frižiderom, kuhinjom, toaletom i WI-FI internet konekcijom. Istina, taj jedan stan je bio grupi od 5 putnika neodgovarajući zbog smrada/ili mirisa sveže okrečenog te smo u roku od 15 minuta promenili njihov smeštaj sa stanom na spratu niže, tako da nije bilo nikakvih nelagodnosti. Miris sveže okrečenog vam samo govori da su ti isti stanovi novi novcijati i da su zaista dobro održavani.
Sto se tice mojih usluga kao vodiča na ovom putovanju, možete slobodno pitati ostatalih 11 putnika šta oni misle o tome i mislim da ćete naići na potpuno drugačije reakcije. Ovde se ne pominje da ste posredstvom agencije i mene kao vodiča na najpopularnije Njujorške atrakcije kao sto su Empire State Building i Kip Slobode ulazili preko redova u kojima biste čekali satima - ponavljam POSREDSTVOM agencije. Ne pominje se da ste mi svi slali mesecima unapred mailove i pitali me za najrazličitje informacije kao sto su vreme u NYu, cene, mesta za šoping, izlaske itd.. i da sam vam blagovremeno odgovarao na iste mailove, sa mnogo korisnih i značajnih informacija.
Ako je sve bilo tako loše, zašto su me ostali putnici po povratku u Beograd pitali za nove aranžmane i putovanja koja imamo u ponudi kao što su Meksiko, Tajland...?

Elem, ostavimo ružne stvari iza sebe. Sve vas koji ste učesnici ovog foruma pozivam da slobodno dodjete u našu agenciju i raspitate se o našim ponudama i putovanjima kao i o iskustvima naših prethodnih putnika, ali i o cenama koje mi pružamo- Podsecam OVO PUTOVANJE JE KOŠTALO 700 EURA! Dakle svi transferi, avio karte, i 5 noći u full opremljenim stanovima na MENHETNU za 700 EURA - ko može da nađe bolje - neka se javi.

Mi smo agencija koja neguje ljubav prema putovanjima, i koja će se uvek truditi da po najnizim mogucim cenama pokaze neke od najpopularnijih svetskih destinacija ljudima koji vole da putuju i istražuju sa nama. Ljudi su različiti - neki su razmaženi, neki vole komfor, nekima vodiči i ne trebaju, neki ne umeju prstom da mrdnu bez vodica - ali sve je to deo realnosti i tako je treba prihvatiti. Što se mene i naše agencije tiče - ovo putovanje je bilo potpuni uspeh i trudićemo se da vas i dalje iznenađujemo sa sličnim povoljnim ponudama!

Pozdrav svima u moje i u ime agencije MANGA TRIP.

Marko Knežević